- Miejsce wdrożenia projektu: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Unii Europejskiej w Choczewie ul. Szkolna 2; 84-210 Choczewo
- Wdrożenie projektu: maj 2019-sierpień 2019 (kontynuacja w roku 2019-2020)
- Zasięg projektu: lokalny
- Główny cel projektu: włączenie środowiska pozalokalnego do działań edukacyjno-terapeutycznych przedszkola-celem wdrożenia treści kształcenia z obszaru poznawczego, fizycznego, społecznego i emocjonalnego z podstawy i wykraczające poza podstawę programową.
- Szczegółowy cel projektu: włączenie Metody Eduklocki do codziennej pracy edukacyjno-terapeutycznej w grupie dzieci 3-4 letnich.
- Grupa docelowa: Dzieci w wieku przedszkolnym od 3-4 r. ż w tym dzieci ze SPE (specjalne potrzeby edukacyjne).
Rezultaty projektu-dzieci
Miękkie rezultaty:
- Wdrożenie projektu miało duży wpływ na rozwój dziecka. Naszym adresatem było i jest dziecko w okresie intensywnego rozwoju intelektualnego i społeczno-emocjonalnego. Naszym adresatem było jednocześnie dziecko z deficytami w rozwoju jak i dziecko o prawidłowym harmonijnym rozwoju.
- Dzięki wdrożeniu metody wzrósł stopień aktywności dziecięcej.
- Dzięki wdrożeniu metody wzrósł stopień sprawności motoryki małej i dużej m.in.: zauważalna poprawa sprawności manualnej w zakresie napięcia mięśniowego.
Twarde rezultaty:
- 50 przedszkolaków zostało objętych projektem i uczestniczyło w zajęciach z wykorzystaniem metody eduklocki;
- 2 sale przedszkolne zostały doposażone w pomoce edukacyjno-terapeutyczne.
Rezultaty projektu – rodzice
Miękkie rezultaty:
Wdrożenie projektu miało duży wpływ na podniesienie roli przedszkola w świadomości społecznej rodziców. Rodzic miał możliwość uzupełnić, zweryfikować swoją wiedze na temat:
- Rozwoju psychomotorycznego dziecka, pracy z dzieckiem w domu, wykorzystaniu pomocy w postaci klocków.
- Rozwoju aparatu ruchowego, pracy z dzieckiem w domu, wykorzystaniu pomocy.
- Rodzic miał możliwość sprawdzenia się w zabawie z dzieckiem. Udział w zajęciach otwartych to ćwiczenia polegające na włączeniu do zabaw rodziców z dzieckiem.
Twarde rezultaty:
- Liczba rodziców: 30 osóbuczestniczyło w projekcie na 50 planowanych.
Rezultaty projektu – kadra
Miękkie rezultaty:
Wdrożenie projektu miało duży wpływ na wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela przedszkola, m.in.:
- poznał i wdrożył metodę eduklocki i jej wpływ na rozwój psychomotoryczny dziecka;
- przeprowadził indywidualne spotkania z nauczycielem w celu wymiany spostrzeżeń i omówienie rozwoju dziecka w tym zakresie.
Twarde rezultaty:
- Liczba nauczycieli biorących pośredni udział w projekcie = 2 osoby wdrażające + zainteresowani nauczyciele z przedszkola, szkoły.
- O wdrożeniu programu http://www.przedszkolechoczewo.eprzedszkola.pl/
- O projekcie https://www.facebook.com/przedszkolechoczewo/?ref=bookmarks
- Projekt Eduprzedszkolak. Mała zapowiedź https://www.facebook.com/pg/przedszkolechoczewo/photos/?tab=album&album_id=809864959378402
- Projekt eduprzedszkolak. Pierwsze zabawy z Loowi https://www.facebook.com/pg/przedszkolechoczewo/photos/?tab=album&album_id=811816952516536
- Projekt Eduprzedszkolak. Kolejne spotkanie z Loowi https://www.facebook.com/pg/przedszkolechoczewo/photos/?tab=album&album_id=812559639108934
- Projekt Eduprzedszkolak – Morphun Junior Pastel https://www.facebook.com/pg/przedszkolechoczewo/photos/?tab=album&album_id=1016740958690800